• Русский
  • English
  • Українська

9:00 - 18:00

Время работы ПН - ПТ

Facebook

Instagram

Search
 

Як захистити свої права від безпідставних перевірок та протиправних рішень органів ліцензування?

Альянс Груп > Новости  > Як захистити свої права від безпідставних перевірок та протиправних рішень органів ліцензування?

Як захистити свої права від безпідставних перевірок та протиправних рішень органів ліцензування?

В умовах стрімкого зростання ринкової економіки, бізнес, як сфера діяльності, зазнає швидкого та стратегічного розвитку. У зв’язку з розширенням масштабів діяльності всіх суб’єктів господарювання та плюралізму різного роду видів господарської діяльності, останні зазнають жорсткого контролю та чіткого законодавчого регулювання. В силу своєї специфіки, здійснення деяких видів господарською діяльності потребує попереднього дозволу (ліцензування). Видача суб’єкту господарювання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності здійснюється на підставі рішення органу ліцензування, який в подальшому здійснює контроль за дотриманням умов її використання. Але в умовах сьогодення не завжди  дії органів ліцензування  грубнуються на букві закону, що ставить під загрозу бізнес та створює значні перешкоди у здійсненні законної господарської діяльності.

З урахуванням зазначеного вище виникає питання, чи є вихід в такій ситуації?  Чи можливо захистити свої права? Відповідь – можливо. 

Державна регуляторна служба України (ДРС) — є спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

Відповідно до Положення про Державну регуляторну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2014 р. № 724 на останню покладаються наступні функції:

1) вживає в межах повноважень, передбачених законом, заходів щодо захисту прав та законних інтересів суб’єктів господарювання, порушених унаслідок дії регуляторних актів;

2) проводить в установленому Кабінетом Міністрів України порядку перевірки додержання органами державного нагляду (контролю) вимог Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;

3) здійснює нагляд за дотриманням органами державної влади, державними колегіальними органами законодавства у сфері ліцензування;

4) здійснює в межах своєї компетенції контроль за додержанням дозвільними органами (їх посадовими особами) вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та встановленого порядку їх видачі.

5) видає розпорядження відповідно до повноважень, визначених Законом України “Про ліцензування видів господарської діяльності”;

6) утворює Експертно-апеляційну раду з питань ліцензування та забезпечує її діяльність;

7) надає на підставі рішення Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування погодження на проведення позапланової перевірки додержання ліцензіатом ліцензійних умов з підстав, передбачених пунктами 2, 4 і 5 частини третьої статті 19 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

Згідно частини 1,2 статті 5 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» експертно-апеляційна рада з питань ліцензування є постійно діючим колегіальним органом при ДРС та діє відповідно до положення, що затверджується спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування. Обов’язками Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування є:

1) розгляд скарг здобувачів ліцензії, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування;

2) розгляд звернень органів ліцензування щодо проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов на підставах, передбачених пунктами 2, 4 і 5 частини третьої статті 19 цього Закону.

Отже, якщо діями органу  ліцензування було грубо порушено  права  суб’єкта господарювання (ліцензіата) та законодавства у сфері ліцензування в цілому, останній наділений абсолютним  правом звернутися до експертно-апеляційної ради з питань ліцензування  зі скаргою на дії (бездіяльність) такого органу ліцензування.

За результатами розгляду скарги експертно-апеляційна рада з питань ліцензування приймає рішення, а ДРС видає відповідне  розпорядження про розгляд скарги (у разі задоволення скарги зобов’язує орган ліцензування скасувати рішення органу ліцензування, яке оскаржується, або вчинити (не вчиняти) певні дії, спрямовані на усунення порушень законодавства у сфері ліцензування). Розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування, прийняті в межах його повноважень, є обов’язковими до виконання органами ліцензування.

Враховуючи вищевикладене слід зазначити, що функціонування Державної регуляторної служби України та такого колегіального органу як  експертно-апеляційної ради з питань ліцензування створює реальний механізм доступного та ефективного захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання  від протиправних  дій чи бездіяльності органів ліцензування.

Звертаючись за кваліфікованою правовою допомогою адвокатів  юридичної компанії «АЛЬЯНС ГРУП», ви матимете можливість отримати наступні юридичні послуги: 

— Представництво інтересів клієнта у експертно-апеляційній раді з питань ліцензування;

— Захист прав та інтересів клієнта від протиправних дій (бездіяльності) органів ліцензування, у тому числі під час планових та позапланових перевірок;

— Правова допомога та юридичний супровід в отриманні ліцензій у сфері господарської діяльності;

— Юридичний супровід в отриманні документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (дозволи, погодження, сертифікати).

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.