• Русский
  • English
  • Українська

9:00 - 18:00

Часи роботи ПН - ПТ

Facebook

Instagram

Search
 

ВС/КЦС : ЗГОДА ПОДРУЖЖЯ НА ВЧИНЕННЯ ІНШИМ З ПОДРУЖЖЯ ПРАВОЧИНУ МАЄ БУТИ ВИКЛАДЕНА ОКРЕМО У ПИСЬМОВІЙ ФОРМІ ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ КОНКРЕТНИХ ДІЙ ( ВС КЦС, СПРАВА № 308/2205/16-Ц, ВІД 11.02.2019 РОКУ).

Альянс Груп > Новини  > ВС/КЦС : ЗГОДА ПОДРУЖЖЯ НА ВЧИНЕННЯ ІНШИМ З ПОДРУЖЖЯ ПРАВОЧИНУ МАЄ БУТИ ВИКЛАДЕНА ОКРЕМО У ПИСЬМОВІЙ ФОРМІ ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ КОНКРЕТНИХ ДІЙ ( ВС КЦС, СПРАВА № 308/2205/16-Ц, ВІД 11.02.2019 РОКУ).

ВС/КЦС : ЗГОДА ПОДРУЖЖЯ НА ВЧИНЕННЯ ІНШИМ З ПОДРУЖЖЯ ПРАВОЧИНУ МАЄ БУТИ ВИКЛАДЕНА ОКРЕМО У ПИСЬМОВІЙ ФОРМІ ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ КОНКРЕТНИХ ДІЙ ( ВС КЦС, СПРАВА № 308/2205/16-Ц, ВІД 11.02.2019 РОКУ).

ЗГОДА ПОДРУЖЖЯ

Фабула судового акта: Залишаючи без змін рішення суду першої інстанції про визнання недійсним договору купівлі-продажу квартири, що належить подружжю з 2010 року, апеляційний суд виходив із того, що при укладенні оспорюваного правочину, позивач своєї нотаріально посвідченої згоди на відчуження квартири, як того вимагає частина третя статті 65 СК України ,не надавала.

При цьому суди відхили аргументи відповідача про те, що він має нотаріально посвідчене доручення дружини від 06 листопада  2009 року в якому відображена згода на розпорядження спільним майном подружжя, крім укладення договорів дарування щодо майна. Критично суди оцінили і той факт, що у передостанньому абзаці зазначеного правочину вказано, що дружина надає своєму чоловіку згоду на укладення будь-яких правочинів стосовно розпорядження майном (рухомим чи нерухомим), що перебуває у їхній спільній власності подружжя, а також на набуття ним у спільну власність подружжя будь-якого майна (рухомого чи нерухомого).

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду погодився з такими висновками судів, зазначивши, зокрема, що розпорядження спільним майном подружжя на підставі наданої довіреності стосується тільки майна, наявного на дату видачі доручення, яке не містить повноважень на розпорядження майном, яке буде набуто після її підписання.

При цьому ВС/КЦС дійшов висновку про те, що згода подружжя на вчинення іншим з подружжя правочину має бути викладена окремо у письмовій формі із зазначенням конкретних дій. Але ж у наданій довіреності позивач зазначила, що надає представнику (своєму чоловіку) згоду на укладення ним будь-яких правочинів стосовно розпорядження майном (рухомим чи нерухомим), що перебуває у спільній власності подружжя, а також на набуття ним у спільну власність подружжя будь-якого майна (рухомого чи нерухомого), тобто зазначений текст довіреності передбачає згоду виключно для укладення будь-яких правочинів щодо майна, яке перебуває у спільній власності подружжя, а також на набуття майна. Згоди на розпорядження тим майном, яке буде набуте в майбутньому, позивач своєму чоловіку не надавала.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.