• Русский
  • English
  • Українська

9:00 - 18:00

Часи роботи ПН - ПТ

Facebook

Instagram

Search
 

ВП ВС: ДІЙШЛА ВИСНОВКУ, ЩО ПОЗОВ ПРО ВИЗНАННЯ ПРОТИПРАВНИМ І СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ НЕ МОЖЕ БУТИ РОЗГЛЯНУТИЙ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ БУДЬ-ЯКОЇ ЮРИСДИКЦІЇ (ВП ВС: справа № 826/4734/16, 27.03.19)

Альянс Груп > Новини  > ВП ВС: ДІЙШЛА ВИСНОВКУ, ЩО ПОЗОВ ПРО ВИЗНАННЯ ПРОТИПРАВНИМ І СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ НЕ МОЖЕ БУТИ РОЗГЛЯНУТИЙ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ БУДЬ-ЯКОЇ ЮРИСДИКЦІЇ (ВП ВС: справа № 826/4734/16, 27.03.19)

ВП ВС: ДІЙШЛА ВИСНОВКУ, ЩО ПОЗОВ ПРО ВИЗНАННЯ ПРОТИПРАВНИМ І СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ НЕ МОЖЕ БУТИ РОЗГЛЯНУТИЙ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ БУДЬ-ЯКОЇ ЮРИСДИКЦІЇ (ВП ВС: справа № 826/4734/16, 27.03.19)

ПОЗОВ громадської організації

Фабула судового акта: Як убачається з матеріалів справи, позивач є суддею Всеукраїнської громадської організації «Федерація баскетболу України» (ФБУ, відповідач). На черговому засіданні Президї ФБУ було розглянуто питання щодо його неспортивної поведінки, спрямованої на порушення правил «чесної гри» (намагання вплинути на деяких гравців збірної) під час участі збірної команди з баскетболу серед кадетів  на Чемпіонаті Європи, який проходив у серпня 2015 року в м. Софія (Болгарія).

За результатами розгляду зазначеного питання Президія ФБУ вирішила довічно дискваліфікувати цього суддю від будь-яких змагань, які проводяться під егідою ФБУ.

Вважаючи протиправним це рішення відповідача позивач звернувся до суду з адміністративним позовом. На обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач, як спеціальний суб’єкт владних повноважень, прийнявши рішення про дискваліфікацію з посади судді, діяв протиправно та упереджено, з грубим порушенням Правил Міжнародної федерації баскетболу (ФІБА) та Статуту Всеукраїнської громадської організації «Федерація баскетболу України».

Окружний адміністративний суд своєю ухвалою, залишеною без змін апеляційним адміністративним судом, відмовив у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109  КАС України (у редакції, чинній на момент постановлення цих ухвал), оскільки справа підлягає розгляду в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства.

Оскільки позивач вдався до оскарження судових рішень з підстав порушення правил предметної юрисдикції, справа була розглянута Великою Палатою Верховного Суду, яка, залишивши без змін резолютивні частині, виходила з наступного.

Спір в цій справі виник між спортивним суддею, як суб’єктом у сфері баскетболу, та ФБУ, яка відповідно до Статуту є Всеукраїнською громадською організацією (зі статусом юридичної особи) фізкультурно-спортивної спрямованості, що сприяє розвитку баскетболу в Україні, організовує та бере безпосередню участь у проведенні широкого кола заходів з цього виду спорту в Україні. ФБУ здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Законів України «Про об’єднання громадян» та «Про фізичну культуру і спорт», інших законів та нормативно-правових актів, а також Статуту.

Виходячи з приписів наведених актів законодавства, статусу громадської організації та її основних завдань, які визначені в Законі України «Про фізичну культуру і спорт», а також заборони державних органів втручатись у діяльність громадських об’єднань,  Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про те, що ФБУ відповідно до чинного законодавства не наділена повноваженнями на виконання окремих владних управлінських функцій або делегованих повноважень, а тому спірні правовідносини не мають публічно-правового характеру.

Маючи на увазі, що члени ФБУ повинні дотримуватись правил, встановлених міжнародними спортивними організаціями, таким як ФІБА та ФІБА-Європа, а ФБУ, в свою чергу, є членом зазначених організацій, спори між суб’єктами у сфері баскетболу та ФБУ стосовно дотримання офіційних правил баскетболу і принципів чесної гри, є предметом арбітражного провадження, що передбачено п. 3.17.2 Статуту у Спортивному арбітражному суді в м. Лозанні.

Таким чином Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що позов про визнання протиправним і скасування рішення ФБУ не може бути розглянутий в судовому порядку адміністративним судом (у тому числі у судовому порядку будь-якої юрисдикції).

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.