• Русский
  • English
  • Українська

9:00 - 18:00

Часи роботи ПН - ПТ

Facebook

Instagram

Search
 

Що потрібно знати для зняття з реєстрації місця проживання особи

Альянс Груп > Новини  > Що потрібно знати для зняття з реєстрації місця проживання особи

Що потрібно знати для зняття з реєстрації місця проживання особи

zakon211_433x433

Ви приходите до  Центру адміністративних послуг, пишете заяву і пред’являєте інші необхідні документи.

Якщо ви хочете виписатися і одночасно прописатися за іншою адресою, то вам достатньо прийти в Центр за новим місцем проживання. В цьому випадку виписку і прописку зроблять одночасно.

Для військовозобов’язаних і призовників необхідно перед випискою або пропискою отримати талончик у військкоматі.

Документи для виписки з квартири

Паспорт.
Заява.
Квитанція про сплату адміністративного збору.
Військовий квиток або приписне свідоцтво для військовозобов’язаних.

Як виписатися без відвідування військкомату

Ніяк. Виписатися без військкомату не вийде. Для чоловіків призовного віку особисте відвідування військкомату обов’язкове.

Якщо немає військового квитка

Бувають ситуації, що військовий квиток або приписне свідоцтво втрачено або зіпсовані. В цьому випадку відновлювати їх потрібно тільки в військоматі.

Доведеться писати заяву на відновлення документа і проходити медичну комісію на предмет придатності до військової служби.

Тільки після отримання нового військового квитка ви зможете зареєструвати зміну адреси місця проживання та отримати відповідну довідку.

Відповідно до ст.7 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставах, а саме:

  • за заявою особи або її представника, що подається до органу реєстрації;
  • за судовим рішенням, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
  • за наявністю свідоцтва про смерть;
  • за паспортом або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

Або ж на підставі інших документів, які свідчать про припинення:

  • підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства;
  • підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту;
  • підстав на право користування житловим приміщенням.

Чи можна виписатися з квартири за дорученням

За дорученням виписатися можуть тільки невійськовозобов’язані. Для цього довірена особа повинна пред’явити нотаріально завірену довіреність і паспорт.

Довіреність повинна передбачати повноваження на виписку довірителя з правом підпису і подачі від нього всіх необхідних документів.

Як виписати людину з квартири без його згоди

Виписка з квартири — справа добровільна. Виписати людину з квартири без його згоди можна тільки через суд. Але зробити це не завжди просто. Повинні бути для цього причини і підстави.

Які підстави для виписки людини без його згоди через суд

Якщо квартира знаходиться в приватній власності, то непроживання прописаного людини протягом 1 року буде підставою для його виписки через суд. Але потрібні докази тривалої відсутності людини, щоб суд прийняв таке рішення. Це можуть бути свідчення сусідів чи підтвердження проживання людини за іншою адресою, наприклад, в іншому місті або за кордоном.

Якщо мешканець був прописаний в квартирі незаконно.

Якщо ви купили квартиру з прописаними колишнім власником.

Якщо в купленій квартирі прописані члени сім’ї колишнього власника.

Якщо мешканець визнаний судом зниклим без вести.

Але не завжди тривале непроживання за місцем прописки буде підставою для зняття з реєстрації. Є поважні причини, які не дозволять виписати людину з квартири, незважаючи на тривалу відсутність. Скільки часу бала людина відсутня — 1 рік або 5 років — значення не має. Виписати з квартири його не можна. Ось деякі з цих причин.

У яких випадках не можна виписати людину з квартири

Призов на строкову військову службу.
Виїзд на лікування.
Тривале відрядження, експедиція, в тому числі за кордон.
Робота моряків на суднах далекого плавання.
Перебування в місцях позбавлення волі.
Перебування в АТО, на війні.
Перебування в полоні.
Перебування інваліда в соціальному закладі або людей похилого віку в будинку для літніх людей.
Не можна виписати дитину, передану на виховання родичам, в прийомну сім’ю або дитячий будинок.

У цих випадках термін відсутності людини за місцем реєстрації в 1 рік буде відраховуватися після закінчення дії поважної причини, тобто після закінчення військової служби, повернення з місць позбавлення волі і так далі.

Як виписати з квартири колишнього власника

Ви купили квартиру, а колишній власник не виписався. В цьому випадку виписати його з квартири можна незалежно від того, як довго він в ній не проживає. Потрібно подавати позовну заяву до суду, але працювати тут будуть зовсім інші норми законодавства.

Що робити після отримання позитивного рішення суду про виписку

Потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг, написати заяву про зняття з реєстрації, докласти рішення суду і сплатити адміністративний збір.

Коли не потрібно звертатися в суд для виписки

Якщо підставою для прописки мешканця в квартирі був договір оренди і термін його дії закінчився, то звертатися до суду для виписки в такому випадку не буде потрібно.

Як виписати з квартири члена сім’ї колишнього власника

Ви купили квартиру, власник з неї виписався або з самого початку не був прописаний. Але залишився прописаним його далекий родич. Наприклад, він живе в квартирі і йти йому нікуди, а виписуватися не хоче. Або знаходиться в ув’язненні, в рейсі, в розшуку, живе за кордоном. Що робити в такому випадку?

Це більш складна ситуація. Вирішується тільки через суд. Справа може тривати довго і доставити багато клопоту. Тому краще не допускати такого розвитку подій і не купувати квартиру з прописаними в ній мешканцями.

Як виписати з квартири дитину до 14 років

До цього віку дитина повинна проживати з батьками або з одним з батьків. Для зняття його з реєстрації потрібна згода обох батьків.

Виписати дитини з квартири можна тільки разом з одним із батьків. Одну дитину виписати не вийде. Які документи потрібні при виписці дитини:

– заява
– свідоцтво про народження
– квитанція про сплату збору

Якщо батьки прописані за різними адресами, то виписати дитину з одним з батьків можна при наявності письмової згоди другого з батьків, який має бути  особисто. Тобто батьки повинні подавати заяву на виписку дитини разом.

Якщо один з батьків не може бути присутнім на виписці, потрібно надати його письмову нотаріально засвідчену згоду.

Якщо один з батьків не згоден на виписку дитини

Виписати дитини без згоди другого з батьків можна за рішенням суду або з дозволу органу опіки та піклування.

У деяких випадках рішення суду про розлучення містить пункт про проживання дитини з одним з батьків. Якщо такої фрази немає або розлучення не було, потрібно подавати окремий позов для визначення місця проживання дитини.

Коли потрібна згода органу опіки для виписки дитини

Така згода потрібна тільки при виписці дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. В інших випадках згода органу опіки не потрібна.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.